جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

هندزفری و هدفون باسیم

10 / 10
از 1 کاربر
مشاهده اطلاعات بیشتر ...
کشور سازنده
برند گوشی
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

خرید انواع هدفون باسیم | فروش انواع هدفون باسیم |فروشگاه اینترنتی انواع هدفون باسیم

 هدفون به وسیله ای گفته می شود که به دستگاه های الکترونیکی پخش صدا یا مولد صدا وصل می شود و صدا را توسط بلندگو های کوچکی که در آن تعبیه شده به گوش می رساند. بلندگو های هدفون بر روی گوش قرار می گیرد. هدفون هایی که دارای میکروفون نیز باشند هدست نامیده می شوند. به عنوان مثال شرکت های پشتیبان آنلاین که مجبور به استفاده همزمان از کامپیوتر و هدفون هستند از هدست ها استفاده می کنند.

 هندزفری یا ایرفون که برای گوشی های موبایل بیشتر کاربرد دارد نیز یکی از انواع هدفون به شمار می آید که بلندگوهای آن به گونه ای است که درون گوش قرار می گیرد.

شاید بتوان گفت ایده اولیه هدفون در اواخر دهه 1800 توسط توماس ادیسون زده شده است. ادیسون یک گوشی طبی برای شنیدن صدا اختراع کرده بود که در سال 1891 توسط یک شرکت فرانسوی تولید کننده تلفن به ثبت رسید. اما جرقه هدفون های امروزی که از آنها استفاده می کنیم توسط سونی و در سال 1979 خورد. اولین هدفون واکمن سونی که وزن کمی داشت و از جک 3.5 میلی متری استفاده می کرد و کم کم هدفون به شکل امروزی خود رسید. 

 

 

هدفون از نظر اتصال به دو نوع با سیم و بدون سیم تقسیم می شود. هدفون های با سیم مستفیم توسط یک جک به دستگاه های مولد صدا متصل می شوند. اغلب هدفون های با سیم از جک 3.5 میلی متری استفاده می کنند. هدفون های بی سیم نیز اغلب توسط سیستم بلوتوث متصل می شوند. استفاده از هدفون های بی سیم با توجه به راحتی در کاربری افزایش زیادی داشته است و از طرف دیگر بعضی از کمپانی ها در صدد این هستند که بصورت کامل جک 3.5 میلی متری را حذف کنند تا بتوانند گوشی های با ضخامت کمتری را تولید کنند. هدفون های بی سیم در بازار گران تر از هدفون های با سیم هستند ولی به علت حذف مشکلات سیم مانند پاره شدن سیم یا پیچ خوردن، طرفداران زیادی در بین کاربران گوشی های همراه و کامپیوتر های شخصی دارند

هدفون از نظر نوع بلندگویی که بر روی گوش قرار می گیرد به دو دسته تقسیم می شود هدفون های Circumaural که کاملا دور گوش را در بر می گیرند و صداهای اطراف را کاملا حذف می کنند و هدفون های  Supra-aural که بسیار سبک ترند و فقط بر روی گوش قرار می گیرند. این هدفون ها به صورت کامل نویز و صداهای اطراف را حذف نمی کنند

نمایش همه
علاقه مندی ها ()